Til hovedinnholdet
Julehilsen

Julehilsen 2023

En kort oppsummering av året som nå straks er over.

Nok et begivenhetsrikt år er straks over, vi håper du har hatt ett bra år og gleder deg til noen avslappende dager med venner og familie. For oss i Oseberg Solutions har året vært spennende på mange måter.

Vi har det bra! Året startet med å flytte inn i nye lokaler sentralt i Tønsberg, kun ett steinkast unna Tønsberg Jernbanestasjon. Vi trives godt i de nye lokalene og ser absolutt nytten av å være sentralt plassert i Tønsberg. Har du ikke fått muligheten til å komme på besøk, håper vi du tar turen innom når du er i nærheten. 

Business Central øker sin markedsandel i Norge og funksjonaliteten forbedres i rekordtempo, og vi følger med så godt vi kan. Vi har fokus på å videreutvikle våre tilleggsløsninger til Dynamics 365 som utvider standard funksjonalitet, og har nå syv ulike app'er i Microsoft AppSource. Flere nye app'er/produkter skal lanseres om kort tid. 

Sammen med mange kunder har vi gjennomført mange spennende prosjekter i 2023. Nye kontrakter er vunnet og oppstart av disse planlegges inn i 2024. Innenfor CRM og BI vokser vi også raskt. Vi er nå fire personer som jobber på CRM og syv personer på BI/analyse i tillegg planlegges det flere ansettelser. 

2023 har vært et år med mange nyansettelser. Totalt har vi ansatt 16 topp motiverte medarbeidere og planlegger med ytterligere vekst i årene som kommer. Allerede i januar er det søknadsfrist på flere stillinger

Vi ble i september kåret til 'Årets Partner' hos Logiq. Det er en utmerkelse vi setter stor pris på å motta. Du kan lese begrunnelsen fra Logiq her.

9. november arrangerte vi årets "Oseberg Kundedag" hos Microsoft Norge AS i Oslo. 130 deltakere fra mer enn 70 ulike kunder var samlet til faglig påfyll og sosialt samvær. Du kan laste ned alle presentasjoner her. Takk til alle som valgte å tilbringe denne dagen med oss! Har du lyst å være med i 2024? Da bør du allerede nå holde av 14. november, invitasjon sendes ut før sommeren 2024. 

Det er mange ulike prioriteringer for 2024. Vi skal blandt annet prioritere bærekraftrapportering, hvor det viktigste for oss som ERP leverandør blir rapportering av klima- og miljøpåvirkning. I tillegg vil det selvfølgelig settes ytterligere fokus på bruk av kunstig intelligens/AI, innføring av Microsoft Copilot samt gjennomføring av Miljøfyrtårn sertifisering. I februar måned pakker vi ned vårt eksisterende lokale i Karl Johans Gate 25 for å flytte inn i tidsriktige lokaler i Ingeniørens Hus, kun ett steinkast unna Nationaltheatret stasjon. Dette gleder vi oss veldig til, og når vi har kommet oss godt til rette er du hjertelig velkommen på besøk.

Vi har også i år valgt å støtte Ucare Project. Barnesenteret har hatt flere utfordrende år som følge av pandemien, og vi har stor tro på at vår støtte gir nødvendig trygghet i en ekstrem tøff hverdag. Les mer om prosjektet ved å følge linken her.

Vi ønsker alle en riktig god jul og et godt nytt år! Vi skal bruke julen på å lade batteriene før vi setter i gang for fullt over nyttår.

Håper du også får muligheten til det!


Hilsen
Rune Sørdalen
Daglig leder - Oseberg Solutions AS